وبلاگ

انتقال ارز

چگونه به خارج از کشور پول انتقال دهیم؟

با وجود سخت‌گیرانه‌تر شدن تحریم ها، انتقال و جابه‌جایی ارز به یکی از چالش‌های اصلی افرادی که به آن نیاز دارند تبدیل شده است. شاید شما فکر کنید چرا کسی که در ایران زندگی می‌کند، نیاز به تبادل ارز به خارج از ایران دارد؟ ممکن اسن صاحب تجارتی باشید که مواد اولیه محصول خود را از خارج از کشور تامین می‌کنید. ممکن است فرزندان و یا یکی از اعضای خانواده شما در خارج از کشور در حال تحصیل باشند. شما نیاز دارید که برای آن‌ها پول بفرستید. موارد بسیاری وجود دارند که نیاز به به انتقال ارز به خارج از کشور دارند که ما در این‌جا ذکر نکردیم.

صرافی‌ها در این راه کمک زیادی کرده‌اند ولی مشکلی که وجود دارد این است که هزینه‌ای که برای کارمزد از حساب شما کسر می‌کنند مبلغ بالایی است. از این رو مردم به دنبال راهی ارزان‌تر برای انتقال پول به خارج از کشور هستند.

از جمله راه‌هایی که برای انتقال ارز به خارج از کشور وجود دارد

پی‌پال(PayPal)

پی‌پال یک سرویس دهنده آمریکایی انتقال پول آنلاین است که کاربران به وسیله‌ی آن می‌توانند برای خود یک حساب الکترونیکی ایجاد کنند. آن‌ها می‌توانند در شبکه‌ای امن و با سرعت بسیار بالا به انتقال ارز در بستر اینترنت بپردازند. پی‌پال در واقع جایگزین سیستم سنتی چک و حواله‌های کاغذی شده است.

پی پال

وب‌مانی(webMoney)

وب مانی یک موسسه آنلاین واقع در موسکو روسیه است. کار این موسسه دقیقا به صورت یک بانک سنتی  می‌باشد ولی به صورت آنلاین. کاربران می‌توانند گردش حساب خود و یا انتقال پول های خود را به حساب‌های دیگر به راحتی با این سامانه انجام دهند. برای استفاده از این سیستم نیاز به افتتاح حساب در بانک‌های خارجی نسیت. همین که در سایت مانی ترنسفر یک اکانت بسازید کافی است.

وب مانی

استفاده از بیت کوین

یکی از روش‌های انتقال و دریافت پول به خارج از کشور که این روزها به خصوص به دلیل تحریم‌ها در ایران رایج شده‌است استفاده از بیت کوین می‌باشد. مهم نیست ارز را به چه کشوری می‌خواهید انتقال دهید، هر مبلغی را که بخواهید می‌توانید انتقال و یا دریافت کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بیت‌کوین‌ها به شما پیشنهاد می‌دهیم مقالعه‌ای که در رابطه با بیت‌کوین آماده کرده‌ایم را مطالعه کنید.

بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *