وبلاگ

رئیس مجلس: مسدود کردن درگاه بانکی صرافی های فروش ارز دیجیتالی در کشور باید در دستور کار قرار گیرد!!!

blank

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، در جلسه ای که با موضوع بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار بورس برگزار شد، به ضرورت اقدام فوری برای بیمه سهام سهامداران خرد، پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک‌ها، همچنین حذف قیمت‌گذاری دستوری و مسدودکردن درگاه‌های بانکی صرافی‌های غیرمجاز فروش رمز دیجیتالی در دستورکار قوای سه‌گانه، تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای گویا و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، در تاریخ 7 اردیبهشت 1400 جلسه ای با موضوع بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار بورس با حضور دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

آقای قالیباف در این جلسه، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت فعلی بازار بورس تأکید کرد: پیشنهاداتی برای رونق بازار بورس مطرح شده که کافی نیست و نیاز به تقویت دارد.

در این نشست علاوه بر دکتر قالیباف، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و علیزاده نماینده مجلس در شورای عالی بورس، همتی رئیس کل بانک مرکزی، دژپسند وزیر اقتصاد و محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس حضور داشتند و به شرح پیشنهادات دولت در موضوع بازار بورس و سرمایه پرداختند.

دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: هر نوع اقدام و پیشنهادی باید هم راستا با هدف بازگشت اعتماد به بازار بورس و رونق این بازار و حمایت از سرمایه‌گذاری بلندمدت باشد. باید تنظیم‌گری حرفه ای و سیاست‌گذاری صحیح به سرمایه‌گذاری بلندمدت در این بازار منجر شود و در این راستا لازم است اقدامات فوری مانند بیمه سهام سهامداران خرد و الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها اجرایی گردد. همانطور که اقدامات موازی مانند مالیات بر عایدی سرمایه، حذف قیمت‌گذاری دستوری و مسدودکردن درگاه‌های بانکی صرافی‌های غیرمجاز فروش رمز دیجیتالی باید در دستور کار قوای سه گانه قرار گیرد.

رئیس مجلس همچنین بر ضرورت اصلاحات ساختاری سازمان بورس و اصلاح قانون اوراق بهادار تأکید کرد.

در آغاز این جلسه وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس پیشنهادات ستاد اقتصادی دولت در خصوص اصلاح بازار سرمایه را مطرح کردند و در ادامه رئیس کل بانک مرکزی نیز تصمیمات این بانک در جهت رونق بازار سرمایه را تشریح کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه با تأکید بر ضرورت اصلاحات فوری و میان‌مدت در این بازار ابراز داشت : تصمیمات فنی و کارشناسی را خود شورای عالی بورس می‌تواند رأساً اعمال کند و تأخیر در اجرای این تصمیمات به هیچ وجه پذیرفته نخواهد بود.

محمدرضا پور ابراهیمی همچنین از قیمت‌گذاری دستوری را به عنوان عامل مخل رقابت در اقتصاد و بازار بورس یاد کرد و اینگونه تصمیمات را برای بازار سرمایه به شدت مضر دانست. همچنین وی در ادامه اصلاحات کارشناسی کمیسیون اقتصاد مجلس بر پیشنهادات وزیر اقتصاد راشرح داد.

این در حالیست که برخی از مسئولین هنوز شناخت کافی از رمز ارزها نداشته و در تلفظ نام ارزهای دیجیتالی دچار اشتباهاتی هستند!!! منبع: شمانیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *