وبلاگ

پول نقد پادشاه است

دلایلی که نشان می‌دهد پول‌نقد حرف اول را می‌زند

با وجود این‌که تعداد روش‌های پرداخت‌های آنلاین رو به افزایش است، پول نقد همچنان جایگاه خود را دارد. وجه نقد همچنان شماره یک انتخاب برای تعداد زیادی از معاملات می‌باشد. تعدادی پول نقد را برای سهولت در تکمیل معاملات دوس دارند برخی دیگر با پول نقد امنیت بیشتری دارند و تعدادی نیز به این دلیل از پول نقد برای معاملات خود استفاده می‌کنند زیرا که راحت‌تر می‌توانند تخفیف بگیرند. با توجه به این موضوعات، پیش‌بینی می‌شود که در آینده نیز پول نقد همچنان در جریان معاملات باقی بماند.

پول نقد

چطور است که با این همه روش پرداخت موجود در دنیای امروز، پول نقد محبوب است؟

امنیت

واقعیت این است که مردم در پرداخت با پول احساس امنیت بیشتری می‌کنند. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند خریدهای کوچک خود را با پول نقد انجام دهند تا این‌که برای خرید یک وعده‌ی غذایی اطلاعات خود را در معرض خطر بگذارند.

حریم شخصی

دلیل دیگر استفاده و محبوبیت پول نقد این است که مردم دوست ندارند تمام تراکنش‌های آن‌ها رصد و پیگیری شود. چرا که بیشتر دارندگان کارت‌های اعتباری اطلاعات و داده‌های خود را به فروشگاه‌ها می‌فروشند. برای مثال، آیا تا به حال پیش آمده که یک جفت کفش به صورت آنلاین خریداری کنید و سپس به سایت‌های ارتباط جمعی سر بزنید و به آگهی‌های فروش کفش برخورده باشید؟ این‌ها تصادفی نیست. این تبلیغات می‌توانند به شرکت کارت اعتباری شما متصل باشند و داده‌های آن‌ها را با قیمت‌ بالا خریداری کنند.

کنترل

در نهایت یکی از بزرگترین دلایلی که مردم ترجیح می‌دهند که پرداخت خود را با پول انجام دهند این است که احساس می‌کنند بر روی پول خود کنترل بیشتری دارند و بودجه‌ی خود را بهتر می‌توانند مدیریت کنند. طبق یک تحقیق که در دانشگاه ام‌آی‌تی صورت گرفته است مقدار بدهی‌های افرادی که تمامی‌های پرداخت‌های خود را با کارت اعتباری انجام می‌دهند بسیار بالاتر از افرادی است که درصد زیادی از پرداخت‌های خود را با پول انجام می‌دهند.

همه‌جا پذیرفته شده است

همه‌ی کارت‌های اعتباری در همه‌جای دنیا پذیرفته نیستند و گرفتن این کارت‌ها برای همه آسان نیست. فرض کنید به خارج از کشور رفته‌اید و هیچ‌کدوم از کارت‌های مستر یا ویزا را ندارید. چگونه اقلام مورد نیاز خود را خریداری می‌کنید؟ این‌جا است که پول ارزش و اعتبار خود را به رخ شرکت‌های اعتباری دارندگان کارت و بانک‌ها می‌کشد. ممکن است کارت اعتباری شما در جایی پذیرفته نباشد ولی پول حتما و قطعا پذیرفته است.

حال ممکن است با وجود تمام این فوایدی که از پول گفتیم، پیش خود بگویید پس استفاده از کارت اعتباری را قطع می‌کنم و فقط و فقط از پول نقد استفاده می‌کنیم. ولی حذف کامل کارت‌های اعتباری اشتباه است و مشکلات خودش را دارد. ما در مقاله‌‌ای دیگر از تقابل پول نقد و کارت اعتباری نیز گفته‌ایم. به شما پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *