وبلاگ

Encryption Pin Pad

فناوری epp چیست؟ این فناوری در واقع یک روش برای رمز گذاری اطلاعات وارد شده از طریق صفحه کلید دستگاه‌هایی مانند خودپرداز می‌باشد. با استفاده از این روش رمز گذاری در دستگاه‌های خودپرداز اطمینان حاصل می‌شود که پین  وارد شده توسط کاربران خودپرداز در هیچ جای سیستم ذخیره و یا منتقل نمی‌شود. بنابراین نمی‌تواند به صورت تصادفی و یا دستکاری خودپرداز آشکار شود.

به عبارتی فناوری epp را می‌توان صفحه کلید خودپرداز با قابلیت رمزنگاری ترجمه کرد.

در واقع وظیفه این این صفحه کلید، دریافت رمز مشتری و تبدیل آن به یک عبارت رمز گذاری شده می باشد. رمز اول کاربران یک کد 4 رقمی است که همزمان با صدور کارت در پاکت رمز از بانک تحویل گرفته می‌شود. با داشتن اطلاعات کارت و رمز مشتری، می توان به حساب وی دسترسی داشت، لذا نگهداری رمز و غیر قابل نفوذ بودن آن اهمیت بالایی دارد. از این رو، رمز 4 رقمی که دارنده کارت در دستگاه خودپرداز یا ATM وارد می کند، همان عددی نیست که به کامپیوتر خودپرداز یا مرکز (شبکه بانک) ارسال می شود. این کد توسط کلیدهای رمزی که قبلاً در دستگاه ذخیره شده است رمز می شود. سپس توسط کلیدهای رمز دیگری در بانک رمزگشایی می‌شود و با رمز ذخیره شده مشتری چک می‌شود.

در صورت درستی آن، سایر موارد انجام می شود. در صورت درست نبودن رمز نیز، پیغام رمز نادرست یا Invalid Pin به مشتری نشان داده می شود. در صورتی که 3 بار بصورت اشتباه وارد شود، برای جلوگیری از سوء استفاده، کارت در دستگاه ضبط و همچنین مسدود می شود.

به دلایل امنیتی، کلیدهای رمزنگاری در صفحه کلید، با هر گونه دستکاری و تلاش برای نفوذ پاک می شوند. اکثر صفحه کلیدها نیز با ضربه یا نگه داشتن کلید یا حرکات مشابه، به حالت گارد وارد می شوند و بطور موقت از کار می‌افتند. خروج از این حالت دفاعی یا پس از مدت زمان تعیین شده و یا با دریافت فرمان از کامپیوتر رخ می‌دهد.

شرکت فنی و مهندسی ندای گویا به شما این اطمینان را می‌دهد که تمامی خودپردازهای ارائه شده توسط این شرکت، مجهز به صفحه کلیدهای epp می‌باشند و از امنیت بسیار بالایی برخودار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *