وبلاگ

درگاه پرداخت های اینترنتی- حداکثر مبلغ انتقال وجه

حداکثر مبلغ انتقال وجه روزانه در شبکه بانکی کشور

در حوزه بانکی نیز با توجه پیشرفت علم it روش‌های زیادی برای انتقال وجه و دریافت آن و همچنین پرداخت های اینترنتی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به حداکثر مبلغ انتقال وجه در روش های مختلف بپردازیم. به عنوان مثال برای انتقال وجه می توان از کارت به کارت (حواله سحاب) یا حواله پایا برای انتقال مبلغ به حساب دیگران استفاده کرد. روش های پرداخت در سیستم بانکی محدودیت های خاصی دارند و شیوه انجام آن ها متفاوت است.  به تمامی سامانه ها و تجهیزاتی که به وسیله آنها بتوان عملیات انتقال یا پرداخت وجه را انجام داد ابزار پرداخت گفته می شود. همچنین به‌تمامی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهایی که با استفاده از ابزار پرداخت روی آنها تراکنش انجام می دهیم ابزار پذیرش گفته می‌شود. در این مقاله با روش های انتقال و محدودیت های آنها آشنا خواهید شد. جابجایی پول از طریق از ابزارهای پرداخت (همانند کارت عابر بانک) بوسیله ابزارهای پذیرش (مانند درگاه های پرداخت اینترنتی) در زمان های مشخص و با سقفی خاص انجام می پذیرد. 

دریافت وجه نقد از دستگاه های خودپرداز

یکی از تراکنش‌های اصلی‌ در بانک ها که به‌صورت حضوری انجام می شود، دریافت وجه نقد از خودپرداز می باشد. لازم به ذکر است با بوجود آمدن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن ها، دریافت پول نقد از خودپردازها پایین آمده و نتیجه آن کاهش حجم تراکنش های دریافت وجه نقد از خود پردازها می باشد.
بیشترین مبلغی که از یک کارت بانکی میتوان در طول شبانه روز از خودپرداز ها دریافت کرد دو میلیون ریال می باشد. بد نیست بدانید برداشت وجه درون بانکی در برخی بانک ها بیشتر از 2 میلیون ریال است.

انتقال وجه از طریق پایا

سامانه پایا برای انتقال وجه برون بانکی از طریق شبا طراحی شده است . برای انتقال وجه از طریق سامانه پایا سه‌راه وجود دارد:
1- مراجعه به بانک: در صورت مراجعه حضوری به بانک حداکثر مبلغی که می توان در طول روز انتقال داد 500 میلیون ریال می باشد.
2- اینترنت بانک: در این روش بیشترین مبلغ قابل انتقال در هر تراکنش 150 میلیون ریال است. ولیکن مجموع حداکثر مبالغ انتقال داده شده در طول روز 600 میلیون ریال می باشد.
3- موبایل بانک: یکی از روش های انتقال وجه به روش پایا موبایل بانک می باشد. حداکثر مبلغ قابل انتقال از این طریق موبایل بانک 150 میلیون ریال است.
در حواله‌های پایا، انتقال وجه آنی نیست و به‌صورت سه سیکل در طول شبانه‌روز واریز انجام می‌شود.

بیشترین مبلغ انتقال وجه از طریق ساتنا

سامانه ساتنا به‌منظور انتقال وجه بین بانکب با مبالغ کلان طراحی شده است. مدت زمان انتقال در این نوع تراکنش به‌صورت فوری بوده و یا حداکثر در کمتر از یک ساعت پس از ثبت درخواست انتقال، انجام می‌شود. کمترین مبلغ انتقال ساتنا 150 میلیون ریال می باشد.
برای انتقال وجه از طریق  ساتنا از دو روش زیر می توانید درخواست خود را ثبت نمائید:
1- مراجعه حضوری به بانک: در صورت مراجعه حضوری به بانک مبلغ انتقال نامحدود است.
2- اینترنت بانک: بیشترین مبلغ قابل انتقال در این روش با استفاده از رمز ثابت 500 میلیون ریال می باشد. ولیکن در صورت داشتن دستگاه توکن 2 میلیارد ریال در طول روز می توان انتقال داد.

خرید اینترنتی با استفاده از درگاه‌های پرداخت

خرید با استفاده از درگاه اینترنتی یک روش پرداخت برای خرید غیرحضوری می باشد. خرید با استفاده از درگاه اینترنتی تحول بسیار زیادی در الگوی خریدهای غیرحضوری ایجاد کرده است. حداکثر مبلغی که می توان از درگاه اینترنتی با هر کارت بانکی در طول شبانه روز انجام داد 500 میلیون ریال می باشد. لازم به ذکر است هر کدملی حداکثر 1 میلیارد ریال می تواند از طریق درگاه اینترنتی خرید غیرحضوری انجام دهد.

بیشترین مبلغ انتقال وجه از طریق کارت به کارت (سحاب)

حواله سحاب که به نام «کارت به کارت» شناخته می‌شود، رایج‌ترین روش انتقال وجه در جامعه می باشد. در این روش انتقال وجه برخلاف حواله ساتنا و پایا، کاملا مبتنی بر کارت بوده و به‌صورت آنی انتقال انجام می‌شود. البته شایان به ذکر است انجام تراکنش در این روش، از نظر مبلغ بسیار محدودتر از پایا و ساتنا می باشد.

حداکثر مبلغ انتقال وجه از طریق کارت به کارت

بیشترین مبلغ انتقال وجه از طریق دستگاه خودپرداز ۱۰ میلیون تومان می باشد.
حداکثر مبلغ انتقال وجه از طریق برنامه‌های پرداخت (اپلیکیشن‌ها) شش میلیون تومان است. ولی برخی از بانک‌ها سقف انتقال ۱ یا ۳ میلیون تومانی دارند.

خرید با استفاده از دستگاه کارت‌خوان (POS)

بیشترین مبلغ خرید از طریق دستگاه pos با هر کارت بانکی در هر روز 500 میلیون ریال می باشد. همچنین برای هر کد ملی با هر تعداد کارت بانکی، حداکثر مبلغ قابل‌خرید 1 میلیارد ریال است.

حذف محدودیت تراکنش کارت به کارت با لینک پرداخت

همانطور که در بالا اشاره شد در شیوه انتقال وجه از طریق کارت به کارت سقف انتقال وجه 010 میلیون ریال می باشد، همچنین به طور کلی هر کد ملی نمی تواند بیشتر 20 تراکنش دریافتی در شبانه روز داشته باشد. این محدودیت کار را برای افرادی که نیاز به دریافت مبالغ از سوی افراد بیشتری را دارند، با مشکل مشکل روبرو می سازد. لازم است پرداخت کنندگان وی از شیوه های ساتنا و پایا برای انتقال وجه استفاده کنند. راه حل این مسئله، صفحه پرداخت شخصی است. تمامی افراد دارای کسب و کار شخصی و حتی مشاغل خانگی با استفاده از لینک پرداخت گویاپی می توانند برای رفع محدودیت در تعداد و مبلغ تراکنش دریافتی، سقف هر تراکنش را تا مبلغ پنجاه میلیون تومان (همانند شیوۀ پرداخت آنلاین) افزایش دهند و با سهولت بیشتری از مشتریان خود اقدام به دریافت مبلغ کنند.
گویاپی، پرداخت یار تحت نظارت بانک مرکزی، ارائه دهنده انواع خدمات پرداخت غیر کارتی می باشد. شما پذیرنده گرامی می توانید ظرف کمتر از 48 ساعت، اقدام به دریافت درگاه پرداخت و یا صفحه پرداخت شخصی کنید و از سرویس های دیگری مثل فروشگاه ساز رایگان و … بهره مند گردید. جهت ثبت نام اینجا کلیک کنید.

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *