وبلاگ

برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک از چه خودپرداز بانکی امکان پذیر می باشد؟

مدت زمان کوتاهیست که بانک‌ها در حوزه برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک رقابت می کنند. هرچند سرویس‌های پرداخت الکترونیک روز به روز محبوبیت بسزایی پیدا می‌کنند، لیکن هنوز اسکناس جایگاه ویژه ای در بین مردم دارد. حال تصور کنید که در شرایط اضطراری قرار دارید که کارت بانکی خود را همراه ندارید و پول نقد هم در کیف پول خود ندارید!

برداشت وجه بدون کارت

 

گروه خبری ندای گویا: خدمت جدید برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک برای برطرف کردن نیاز آن دسته از مشتریانی تعریف شده است که بتوانند برای دیگران حواله‌های زمان‌دار صادر کنند که به آن‌ها امکان برداشت مبلغی خاص تا سقفی مشخص از حسابشان را بدون همراه داشتن کارت عابر بانک از طریق خودپردازها را امکان پذیر می سازد. تازمان نگارش این مقاله، بانک صادرات، بانک ملت، بانک اقتصاد نوین، بانک مسکن و بانک رفاه کارگران اقدام به راه‌اندازی این خدمت جدید برای مشتریان خود کرده‌اند و به به نظر می‌رسد در آینده نزدیک شاهد ارائه این خدمت توسط سایر بانک ها خواهیم بود؛ اما خدمات این بانک‌ها چه مزایایی نسبت به هم دارند؟ گروه خبری ندای گویا این موضوع را مورد بررسی قرار می دهد:

 

 

 

 

برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک بانک مسکن

برای برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک بانک مسکن کارت را درون دستگاه خودپرداز قرار دهید و از منوی اصلی خودپرداز به بخش «شارژ و سایر خدمات» مراجعه کنید و بعد وارد قسمت «خدمات برداشت بدون کارت» شوید. گزینه صدور قبض بدون برداشت بدون کارت را انتخاب نمایید و بعد مبلغ موردنظر را وارد کنید. کمترین مبلغ 5000 تومان بیشترین مبلغ 200 هزار تومان است. بعد شماره موبایل کسی که قصد دارید برای او پول انتقال دهید را وارد نمایید. بانک به این شماره پیامکی شماره قبض دریافت پول را خواهد فرستاد. در مرحلهٔ بعد باید رمزی برای دریافت وجه تعیین نمایید. رمز حداقل باید 5 رقم و حداکثر 12 رقم داشته باید باشد. این رمز را شما خودتان باید به کسی که می‌خواهید پول ارسال کنید بفرستید. بعد از تأیید کردن رمز انتخابی‌تان منتظر باشید تا پیغام تأیید مبلغ و شماره همراه نمایش داده شود. در صورت صحیح بودن آن را تأیید نمایید. به یاد داشته باشید حتماً رسید چاپی دستگاه را نگهداری ‌کنید؛ زیرا یک کد پیگیری در آن درج شده که برای لغو احتمالی درخواستتان به آن نیاز خواهید داشت.
از آن‌طرف فرد دریافت‌کننده پول بعد از تمام این کارها یک پیامک از طرف بانک به شماره موبایلی او ارسال می‌شود که حاوی شماره قبض است. خودتان هم باید رمزی که انتخاب کردید را به وی اطلاع رسانی کنید. حالا آن فرد می‌تواند به سراغ یکی از خودپردازهای بانک مسکن مراجعه کرده و از منوی اصلی خدمات بدون کارت و بعد برداشت بدون کارت را انتخاب نماید. باقی مراحل مثل برداشت عادی پول است و باید مبلغ را وارد کنید و پول را از دستگاه بگیرید. بدیهی هست مبلغی که وارد می‌کنید باید مساوی یا کمتر از میزان ماندهٔ قبض صادرشده باشد. در هرروز حداکثر 3 بار می‌توانید با این روش از خودپردازهای مسکن پول دریافت نمایید و سقف مبلغ دریافتی 200 هزار تومان است.
کسی که قبض دریافت وجه را صادر کرده است تا پیش از استفاده شدن و یا منقضی شدن آن می‌تواند آن درخواست را لغو نماید. برای انصراف از درخواست پرداخت مجدداً باید به خودپرداز بانک مسکن مراجعه کرده و از منوی اصلی وارد بخش شارژ و سایر خدمات و سپس خدمات برداشت بدون کارت شوید و بعد انصراف درخواست برداشت بدون کارت را انتخاب نمایید. در ادامه شماره موبایل و شماره پیگیری درخواست خود را وارد کرده و درخواست خود را لغو کنید تا پول به‌حساب شما بازگردد.

برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک بانک ملت

به‌منظور استفاده از سرویس برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک بانک ملت مشتری بایستی به یکی از سامانه‌های غیرحضوری بانک ملت همراه بانک، شامل بانکداری اینترنتی، تلفن‌بانک و یا کد بانک (# 712*) مراجعه کرده و بر اساس مبلغ موردنیاز، حواله برداشت وجه بدون کارت صادر را صادر نماید. سپس با استفاده از شماره حواله ارائه‌شده توسط سامانه و رمز برداشت وجه تعیین‌شده در زمان صدور حواله، بدون نیاز به کارت‌ عابربانک از خودپردازهای بانک ملت وجه نقد قابل دریافت است.
درصورتی‌که بعد از صدور حواله برداشت وجه بدون کارت، مشتری از درخواست خود منصرف شود امکان لغو حواله برداشت وجه بدون کارت نیز از طریق سامانه‌های غیرحضوری بانک ملت امکان پذیر می باشد. پس از طی دو ساعت از زمان صدور حواله برداشت وجه بدون کارت، درصورتی‌که مشتری از خودپرداز وجه دریافت ننماید، شماره حواله مذکور به‌صورت خودکار منقضی شده و غیرقابل استفاده خواهد بود.

مراحل استفاده از خدمت برداشت وجه بدون کارت:

صدور حواله برداشت وجه بدون کارت بانک ملت

1. مشتری می بایست به یکی از سامانه‌های غیرحضوری بانک ملت به شرح ذیل مراجعه نماید:

2. گزینه صدور حواله برداشت وجه بدون کارت را انتخاب نمایید.

3. شماره کارت را انتخاب کرده، سپس واردکردن مبلغ درخواستی، رمز اینترنتی کارت (رمز دوم)، رمز برداشت وجه و شماره تلفن همراه مورد نظر را وارد نمایید.

  • مبلغ موردنظر باید مضربی از 10 هزار تومان بوده و سقف درخواست به ازای هر کارت 200 هزار تومان می باشد.
  • رمز اینترنتی همان رمز مورداستفاده در هنگام خرید اینترنتی می باشد.
  • رمز برداشت وجه عددی 4 رقمی است که توسط مشتری تعیین می گردد.
  • درج شماره تلفن همراه اختیاری می باشد.
  • اطلاعات حواله برداشت بدون کارت به شماره تلفن همراه صادرکننده حواله و همچنین به شماره تلفن همراه درج‌شده در هنگام صدور حواله، پیامک خواهد شد.

4. مشاهده اطلاعات حواله (شماره کارت، مبلغ و کارمزد) و تائید نهائی

  • پیش از تائید نهائی حواله برداشت وجه بدون کارت، مبلغ کارمزد توسط سیستم نمایش داده می‌شود و در صورت تائید عملیات، کارمزد مذکور از حساب مشتری کسر می‌شود.
  • مهلت استفاده از حواله برداشت وجه بدون کارت 2 ساعت بوده و پس از اتمام مهلت، شماره حواله مذکور منقضی شده و غیرقابل استفاده است.
  • در صورت منقضی شدن حواله برداشت وجه بدون کارت، کارمزد کسر شده قابل بازگشت نیست.

لغو حواله برداشت وجه بدون کارت
1. مراجعه به یکی از سامانه‌های غیرحضوری (مشابه مرحله نخست صدور حواله)
2. انتخاب گزینه لغو حواله برداشت وجه بدون کارت
3. واردکردن شماره حواله
4. مشاهده اطلاعات و تائید عملیات لغو حواله
 توجه :در صورت لغو حواله برداشت وجه بدون کارت، کارمزد کسر شده قابل بازگشت نیست.

دریافت وجه نقد از خودپرداز
1. مراجعه به یکی از خودپردازهای بانک ملت و فشردن دکمه ثبت
2. انتخاب گزینه خدمات بدون کارت
3. انتخاب گزینه برداشت وجه بدون کارت
4. درج شماره حواله برداشت وجه بدون کارت
5. درج رمز برداشت وجه (عدد 4 رقمی)
6. درج مبلغ برداشت وجه
 توجه: مبلغ برداشت وجه بایستی دقیقاً مساوی مبلغ حواله صادرشده باشد، درغیراینصورت عملیات انجام‌نشده و خودپرداز پیغام خطا نمایش می‌دهد.
7. دریافت وجه نقد
8. انتخاب گزینه دریافت/ عدم دریافت رسید چاپی

برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک بانک اقتصاد نوین

به منظور استفاده از سرویس برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک بانک اقتصاد نوین باید به اینترنت بانک خود مراجعه کنید و امکان صادر کردن حواله برداشت بدون کارت در حال حاضر در خودپردازهای این بانک وجود ندارد.

مراحل استفاده از سرویس برداشت وجه بدون کارت :

در اینترنت بانک و از منوی انتقال وجه گزینه برداشت بدون کارت را انتخاب کنید و گزینه ارسال پول را انتخاب نمایید.
شماره‌حساب مبدأ مبلغ برداشت (حداکثر 200 هزار تومان) شماره تلفن همراه کسی که قصد دارید پول برای او بفرستید و در صورت تمایل یک عنوان اختیاری برای این تراکنش را وارد نمایید.
رمز دوم اینترنت بانک خود را وارد کرده و روی دکمه فرستادن پول کلیک کنید.
در صفحهٔ بعد رمزی 4 رقمی به شما نمایش داده می‌شود که باید خودتان برای گیرنده مبلغ بفرستید. یک شناسهٔ برداشت 13 رقمی هم هست که توسط خود بانک برای شماره تلفن همراه واردشده از طریق پیامک ارسال می‌شود.

دریافت وجه هم روشی شبیه به بانک‌های دیگر دارد. مخاطب به خودپرداز بانک مراجعه کرده و شناسهٔ برداشت و رمزی را وارد می‌کند و وجه موردنظرش را تا سقف حواله دریافت می‌کند. لازم به ذکر است مهلت دریافت وجه از زمان انتقال آن در سامانه اینترنت بانک حداکثر 2 ساعت است و پس‌ازآن حواله منقضی شده و پول به‌حساب صادرکننده بازمی‌گردد.

برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک بانک صادرات

به‌منظور استفاده از سرویس برداشت پول نقد بدون کارت عابربانک بانک صادرات در مرحله اول کسی که قصد دادن مجوز برداشت وجه به شخص دیگر را دارد، ضمن همراه داشتن سپهر کارت می‌بایست به دستگاه خودپرداز بانک صادرات مراجعه کرده و نسبت به انتخاب تراکنش برداشت وجه و پس‌ازآن انتخاب تراکنش «مجوز برداشت به شخصی دیگر» اقدام نماید. در این مرحله دارنده کارت پس از واردکردن کد ملی خود و تعیین مبلغ موردنظر کد 19 رقمی تحت عنوان کد برداشت از دستگاه خودپرداز دریافت می‌کند که می‌بایست کد مذکور را به ذینفع تراکنش یعنی متقاضی دریافت وجه بدون کارت اعلام نماید.
در مرحله بعد متقاضی دریافت وجه بدون کارت باید تا قبل از عملیات batch شبانه (نقل‌وانتقال دسته‌ای تراکنش‌ها) به یکی از خودپردازهای بانک صادرات ایران مراجعه کرده و بدون واردکردن کارت و صرفاً با زدن دکمه «ثبت» وارد منوی تراکنش‌های بدون کارت شود و از طریق گزینه «دریافت وجه» با واردکردن 19 رقم کد برداشت و 10 رقم کد ملی دارنده کارت و تعیین مبلغ، وجه را به‌صورت کلی یا مرحله‌ای دریافت کند.

برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک بانک رفاه کارگران

به‌منظور استفاده از سرویس برداشت وجه نقد بدون کارت عابربانک بانک رفاه کارگران مشتریان این بانک می‌توانند با استفاده از منوی صدور و یا ابطال حواله الکترونیکی، نسبت به ایجاد یا ابطال حواله‌های الکترونیکی و از طریق منوی خدمات بدون کارت، برای برداشت وجه اقدام نمایند.

شرکت فنی و مهندسی ندای گویا کارگزار رسمی بانک سپه(کوثر سابق)

شرکت فنی و مهندسی ندای گویا با بیش از دو دهه سابقه درخشان در زمینه خدمات و پشتیبانی دستگاه‌های خودپرداز و تجهیزات بانکداری با هدف توسعه فناوری‌های نوین بانکی و ایجاد اشتغال پایدار، پا به عرصه فعالیت گشوده است. این شرکت به منظور ارائه بهترین کیفیت و خدمات نسبت به بازار فعلی، علاوه بر توانایی‌های بالای فنی‌، فعالیت خود را اختصاصاً معطوف به واردات و پشتیبانی دستگاه‌های خودپرداز کرده است و تاکنون توانسته است با بانک‌های متعددی همکاری کرده و لوح رضایت برعملکرد را دریافت نماید. لذا اکنون نزدیک به چهار سال متوالی است که کارگزاری رسمی بانک سپه(کوثر سابق) می‌باشد و در طول دوره کارکرد توانسته به افتخاراتی همچون طراحی نرم افزار کمکی برای خودپرداز ، بالا بردن تعداد پذیرندگان موسسه و برگزاری سمینارهای آموزشی موفق دست یابد. این شرکت با به کارگیری مجرب‌ترین و کار آزموده‌ترین متخصصین جهت بازاریابی فروش و خدمات پشتیبانی پس از فروش و تعمیرات تخصصی خودپردازها در سراسر کشور آماده ارائه خدمات می‌باشد.

 

آدرس : خوزستان ، اهواز ، میدان چهارشیر ، شهرک صنعتی شماره ۱ ، خیابان پنجم ، سوله‌ی هفتم

شماره تماس ویژه: ۳۸۸۲ (۰۶۱)

ایمیل : info@mngooya.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *