وبلاگ

آینده خودپرداز

خودپردازهای نسل آینده چگونه هستند؟

در حدود 50 سال است که خودپردازها پا به عرصه‌ی بانک‌داری کشور نهاده اند. آیا فکر می‌کنید خودپرداز همچون تکنولوژی‌های دیگر که عمری داشند، آمدند و رفتند نیز از یاد خواهند رفت؟ آیا واقعا خودپردازها آینده‌ای دارند؟

از آن‌جا که بیشتری تکنولوژی‌ها یک عمر محدود دارند و ابدی نیستند ممکن است فکر کنید که عمر خودپردازها نیز تمام می‌شود و دیگر به محبوبیت گذشته باقی نخواهند ماند. ولی باید بدانید که بیشتر کارشناسان برای خودپردازها آینده‌ای درخشان را در پیش‌رو می‌بینند که در آن کارآمدتر و باهوش‌تر شده‌اند.

شاید این آماری که می‌دهیم کمی برای شما عجیب باشد ولی باید بدانید که در حال حاضر 60% تراکنش‌ها در سراسر دنیا با پول نقد صورت می‌گیرد. تا زمانی که ما به پول نقد نیاز داشته باشیم، به طبع آن به خودپرداز هم نیاز داریم.

خودپردازها در آینده چه امکاناتی دارند؟

انتظاراتی که در آینده از خودپردازهای نسل آینده داریم

خودپرداز هوشمند و کارآمد فقط به این معنی نیست که ظاهری شیک‌تر و امروزی‌تر داشته باشند، بلکه انتظار می‌رود که خدماتی را به ما ارائه دهند که خودپردازهای امروزی به ما نمی‌دهند. امروزه بیشتر بانک‌ها به دنبال این هستند که تعدادی از شعبه‌های خود را کوچک تر کنند و در عین حال خدمات بیشتری را ارائه دهند.

  • دیگر نیاز به استفاده از استفاده از کارت اعتباری و وارد کردن رمز آن نباشد و فقط با استفاده از اثر انگشت بتوان از خودپرداز استفاده کرد. این امکان باعث می‌شود احتمال به سرقت رفتن اطلاعات شما به صفر برسد. زیرا که دزدین اثر انگشت افراد کار ساده و آسانی نیست.
  • با توجه به افزایش و رواج ارز دیجیتال و پرداخت‌های آنلاین، انتظار می‌رود که خودپردازها بتوانند تراکنش‌های خود را با ارز دیجیتال انجام دهند.
  • بتوان با خودپرداز درخواست وام داد. تصوری کنید که چه صفی در پشت خودپردازها برای گرفتن وام به‌وجود می‌آید.
  • نه فقط برای برداشت وجه، بلکه برای سپرده‌گزاری وجه بتوان از آن استفاده کرد.
  • بتوان ارزهای بین‌المللی را با پول رایج تعویض کرد.
  • بتواند همانند نیروی انسانی چک تحویل بگیرد.
  • در انجام امور شخصی از جمله خرید بلیط سینما، هواپیما و یا سفارش غذا هم ما را کمک کنند.

شاید عجیب به نظر برسد ولی در خودپردازهای نسل آینده شاهد چنین خودپردازهایی خواهیم بود، چه بسا ممکن است امکاناتی بیشتر از این مواردی که در این‌جا ذکر کردیم را داشته باشند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *