وبلاگ

خودپرداز-کرونا

کرونا و خودپرداز ها

حتما در این روزها که همه جا صحبت از کرونا است این خبر را شنیده اید که گروه‌های مختلف جهادی مبارزه با کرونا در حال گند زدایی کردن و ضدعفونی کردن خیابان های شهر می‌باشند. در همین مدت مشتریان بی‌شماری را داشته‌ایم که به دلیل خرابی ناشی از این محلول گند زدا به ما مراجعه کرده‌اند. خودپرداز نیز مانند دیگر وسیله‌های الکترونیکی دارای مدار الکتریکی است و با پاشیدن آب به درون آن دچار اتصال می‌شود و خرابی به بار می‌آورد. اما برای جلوگیری از این اتفاق چه باید کرد؟ اصلا نباید دستگاه رو ضدعفونی کرد؟ خیر. برای این کار ۲روش وجود دارد. روش اول این است که روکش مخصوصی که ندای گویا برای محافظت از دستگاه شما طراحی کرده است را استفاده کنید و روش دیگر این است که ضدعفونی کردن خودپرداز را خودتان به عهده بگیرید و از خرابی آن جلوگیری کنید.

روکش محافظت از خودپرداز
روکش محافظت از خودپرداز

 

اما چگونه خودپرداز را ضدعفونی کنیم؟

کرونا-خودپرداز

در ابتدا برای ضدعفونی کردن خودپرداز باید بدانیم کدام قسمت‌های دستگاه نیاز به ضدعفونی دارد. یعنی باید بدانیم کدام قسمت ها با بدن و دست مشتریانی که به پای دستگاه می‌آیند برخورد دارد. به هیچ عنوان نباید مواد ضدعفونی را در حجم بالا به دستگاه پاشید.

قسمت‌هایی از دستگاه که نیاز به ضدعفونی دارند.

  • مانیتور خودپرداز
  • دکمه‌های اطراف مانیتور
  • صفحه کلید
  • ورودی کارتخوان
  • ورودی رسید مشتری

این قسمت‌ها سطوحی می‌باشند که بیشرین برخورد را با بدن انسان دارند و به عنوان ناقل ترین قسمت‌های دستگاه شناخته می‌شوند.

حال چگونه این قسمت‌ها را ضدعفونی کنیم؟ با چه محلولی ضدعفونی کنیم؟

بهترین ماده برای ضدعفونی کردن دستگاه و از بین بردن کرونا الکل ۷۰٪ به بالا است. تا جایی که می‌توانید الکل را به صورت مستقیم بر روی دستگاه نپاشید و از یک دستمال حاوی الکل استفاده کنید. اگر الکل را به صورت مستقیم به دستگاه میزنید حتما با اسپری این کار را انجام دهید تا از ریختن زیاد محلول و ایجاد اتصالی جلوگیری شود.

سعی کنید این کار را ۲بار پشت سر هم انجام دهید و به صورت روزانه به پای خودپرداز خود رفته و ضدعفونی کردن خودپرداز را خودتان به عهده بگیرید.

و در کلام آخر توصیه‌ای که به شما صاحبان خودپرداز داریم این است که در مدت شیوع ویروس کرونا از پول‌گذاری دستگاه خود جلوگیری کنید. زیرا که ضدعفونی کردن اسکناس کار بسیار سختی می‌باشد و احتمال انتقال کرونا را بالا می‌برد.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *