وبلاگ

بیمه خودپرداز

بیمه خودپرداز‌های شخصی

زمانی که یک خودپرداز می‌خرید و یک کسب و کار به راه می‌اندازید، فرصتی عالی برای درآمد زایی به شما داده می‌شود. ولی باید این را در نظر داشته باشید، هرجایی که در آن پول نگه داری می‌کنید، تبدیل به یک هدف بالقوه برای سرقت می‌شود. تمام دستگاه‌هایی که در اختیار بانک نیستند، در صورت خرابی و یا دزدی مسئولیت آن به عهده‌ی صاحب خودپرداز می‌باشد. این‌جاست که اهمیت بیمه به چشم می‌آید.

چرا شما به بیمه‌ی خودپرداز نیاز دارید؟

اگر شما دستگاه خود را در کنار کسب و کار خود نگه می‌دارید، ممکن است تصور کنید خودپرداز نیز شامل بیمه‌ی کسب و کار شما می‌شود ولی در بیشتر مواقع این گونه نیست و حتی اگر تحت پوشش باشد همه‌ی موارد را در بر نمی‌گیرد. حال فرض کنید که خودپرداز در خارج از محل کسب و کار شما است و یا اصلا خودپرداز تنها کسب و کاری است که شما دارید. بیمه خودپرداز به مقدار زیادی میزان ریسک ضرر در موقعیت‌های اضطراری را کاهش می‌دهد.

بیمه خودپرداز چگونه کار می‌کند؟

بیمه خودپرداز به طور خاص برای پوشش دادنِ خسارت و آسیب به دستگاه‌های خودپرداز و پول نقد درون آن تعبیه شده است. این بیمه مانند هر بیمه‌ی دیگری که برای ماشین، خانه و یا کسب و کار خود دارید عمل می‌کند. همچنین حق بیمه بر اساس نیازی که شما دارید و میزان ریسکی که احتیاج به کاهش دارید تعیین می‌شود.

بیمه خودپرداز چه چیزهایی را تحت پوشش دارد؟

مانند هر بیمه‌ی دیگری، شرایط پوشش بیمه خودپرداز می‌تواند با توجه به گزینه‌های تحت پوشش و میزان تمایل شما برای پرداخت حق بیمه متفاوت باشد. بعضی تمام آسیب‌های وارد شده به دستگاه و پول نقد را پوشش می‌دهند و بعضی نیز فقط پول نقد درون دستگاه را. برای آرامش ذهن خود، به دنبال بیمه‌ای باشید که تمامی موارد زیر را پوشش دهد.

  • سرقت پول نقد از خودپرداز
  • ناپدید شدن دستگاه
  • خسارت فیزیکی به دستگاه
  • دزدی به هنگام سرویس دادن به دستگاه

مهم است بیمه‌ای که برای دستگاه خود در نظر می‌گیرد تمامی این موارد را تحت پوشش خود قرار دهد. قبل از انتخاب بیمه برای دستگاه تحقیق کنید.

و در آخر این را در نظر بگیرید که مانند هر بیمه‌ی دیگری مواردی هستند که تحت پوشش بیمه خودپرداز قرار نمی‌گیرند. در این‌جا 2 موردی را که تحت پوشش بیمه‌های خودپرداز نیست را عنوان می‌کنیم.

  • هک شدن دستگاه: در برخی موارد هکر کامپیوترِ خودپرداز را به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کند که خودش را از پول نقد خالی کند. در این صورت بیمه خودپرداز کاری از دستش بر نمی‌آید زیرا که این عملیات به صورت یک تراکنش قانونی به ثبت می‌رسد.
  • مورد بعدی در حالتی است که دستگاه را برای تعمیر به شرکتی فرستاده‌اید و یا پول‌گذاری دستگاه را بر عهده‌ی یک شرکت امنیتی گذاشته‌اید. اگر در حین انتقال به این شرکت‌ها برای تعمیر و یا پول‌گذاری توسط شرکت‌های واسطه سرقتی صورت گیرد، این موارد از پوشش بیمه خارج می‌شوند و بر عهده‌ی همان شرکت‌ها می‌باشد.

در نهایت اگر شما صاحب یک خودپرداز می‌باشید، داشتن بیمه برای دستگاه جزء ملزومات شروع به کار شما به خصوص در ایران می‌باشد.

شرکت ندای گویا ارائه دهنده خدمات خودپرداز شخصی در ایران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *