وبلاگ

خودپرداز - حفاظت از خودپرداز

چگونه خودپرداز خود را ایمن کنید

زمانی بود که دستگاه‌های خودپرداز فقط برای پول نقد مورد هدف مجرمان قرار می‌گرفتند. ولی امروزه دستگاه‌ها چیزی فراتر از فقط پول نقد می‌باشند. مسئله‌ی مهم‌تر داده‌های استفاده کنندگان از خودپرداز می‌باشد. خودپردازها اطلاعات مشتریان را ذخیره نمی‌کنند ولی آن‌ها را جمع‌آوری کرده و انتقال می‌دهند. از این رو تامین امنیت خودپرداز در برابر حملات سارقان برای دزدی اطلاعات یکی از چالش‌های اصلی دارندگان خودپرداز محسوب می‌شود.

حملات خودپرداز

حملات خودپرداز به دو گروه تقسیم می‌شوند. حملات فیزیکی و حملات منطقی.

حملات فیزیکی در واقع تلاش‌های سارقان برای خرد کردن و شکستن دستگاه برای باز کردن گاوصندوق و به سرقت بردن پول نقد درون دستگاه می‌باشد. که در اغلب موارد این تلاش‌ها بی‌ثمر است.

حملات منطقی پیچیده‌تر می‌باشند و در اکثر مواقع به دستگاه‌های الکترونیکی تکیه می‌کنند تا نرم‌افزار یا سخت‌افزار دستگاه را مختل کنند. در واقع با در دست گرفتن کنترل دستگاه از آن سرقت می‌کنند. اگر دقت کنید حتی برای حمله‌ی منطقی به دستگاه نیاز به یک نقص فیزیکی در دستگاه دارید. پس در حملات منطقی، کماکان موضوع، امنیت فیزیکی دستگاه می‌باشد.

خودپرداز - حمله فیزیکی خودپرداز
خودپرداز - حمله منطقی حودپرداز

امنیت خودپرداز : چگونه از دستگاه خود محافظت کنید

بهترین روش برای محافظت از دستگاه خود، روش محافظت لایه‌ای است. که در صورت از بین رفتن یکی از لایه‌های محافظتی، لایه بعدی هنوز برای محافظت وجود دارد. در این‌جا امنیت لایه‌ای برای خودپرداز را به شما توضیح می‌دهیم.

مکان خودپرداز

اولین معیار امنیتی برای امنیت مکان نصب و قرارگیری خودپرداز می‌باشد. گاهی اوقات فقط و فقط با یک مکان مناسب می‌توانید برای همیشه از خودپرداز خود محافظت کنید. سعی کنید از قرار دادن دستگاه خود در مکان‌های خلوت و دور افتاده جلوگیری کنید. بدیهی است که حمله به خودپردازهایی که در مکان‌های پر رفت‌وآمد و در دیدرس عموم قرار دارند دشوارتر می‌باشد.

امنیت دیجیتال

بسیار از حملات منطقی که به خودپردازها می‌شود بر روی دستگاه‌هایی با سیستم عامل و نرم‌افزارهای قدیمی می‌باشد. نرم‌افزارهای قدیمی تقریبا هیچ‌گونه حفاظتی در قبال حملات منطقی مدرن ندارند. از این رو سارقان همیشه سوراخ‌های امنیتی در نرم‌افزارهای قدیمی را مورد هدف قرار می‌دهند. اما چگونه از این حملات در امان بمانیم؟ کافی است نرم‌افزار دستگاه خود را به‌روز نگه دارید. همچنان که سیستم‌عامل و نرم‌افزار خودپرداز شما به‌روز می‌شود، دستگاه در مقابل حملات منطقی مدرن نیز مقاوم می‌شود.

بیمه خودپرداز

بیمه خودپرداز باید آخرین راه‌حل شما باشد. هرچند که داشتن بیمه برای دستگاه هرگونه تلفات و خسارات به دستگاه را جبران می‌کند ولی دزدی از خودپرداز و حمله به آن مطلوب نیست. بیمه در کنار روش‌های دیگر امنیتی می‌تواند یک مکمل خوب باشد ولی به تنهایی نمی‌تواند از دستگاه شما محافظت کند.

ما به شما اطمینان می‌دهیم که در صورت انجام دادن اقداماتی که توضیح دادیم ریسک حمله به دستگاه شما بسیار بسیار کاهش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *