وبلاگ

طرح صیانت از فضای مجازی

 دکتر حمید ضیایی پرور، کارشناس فناوری اطلاعات طرح صیانت از فضای مجازی که شامل 37 ماده است را به صورت ماده به ماده و بند بند نقد و بررسی کرده است؛ این نقد با پیشنهادات اصلاحی همراه است.

به گزارش گروه خبری ندای گویا، نسخه طرح صیانت از فضای مجازی، هفته گذشته در خبرگزاری ها منتشر شد. لازم به ذکر است این طرح تا کنون اصلاحات زیادی داشته است. یکی از دفاعیات طراحان صیانت از فضای مجازی این بوده که منتقدین متن طرح را مطالغه نکرده اند. این افراد بر اساس تصورهای شخصی خود و به صورت کلی آن را مورد نقد قرار می دهند. مورد دیگری که مطرح کرده اند این است که منتقدین ، هیچ پیشنهاد جایگزینی برای این طرح یا مواد آن را ارائه نداده اند.

در گزارش مستندی که در پیوست مطالعه می کنید طرح ۳۷  ماده ای مذکور که در تاریخ ۲۶ تیر ۱۴۰۰ منتشر شده به صورت کامل و ریز به ریز  مورد نقد کارشناسی قرار گرفته است و پیشنهادات دقیق و کارشناسی برای اصلاح آن ارایه داده است. منتقد این طرح، دکترای علوم فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده و از سال ۱۳۸۶ تا کنون در فضای مجازی فعال است، دکتر حمید ضیایی پرور ۱۴ جلد کتاب در حوزه فناوری اطلاعات منتشر کرده و از اساتید دانشگاه می باشد. دکتر حمید ضیایی پرور ۳ هزار مقاله در خصوص فضای مجازی منتشر کرده که تمامی این مقالات در وب سایت شخصی خبرنگار موجود می باشند. دکتر ضیایی پرور، طی 2 سال گذشته نیز به عنوان کارشناس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حداقل در ۲۰ جلسه کارشناسی کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی و مرکز پژوهش‎های مجلس شورای اسلامی درباره این طرح صیانت حضور داشته و تمام نسخه های این طرح از نسخه اولیه تا نسخه آخر را  مطالعه کرده است و در اختیار دارد .

در لینک زیر گزارش کامل نقد دکتر ضیایی پرور به همراه راهکار های جایگزین آن در خصوص طرح صیانت از فضای مجازی را مطالعه نمایید.

ضمیمه: فایل پی دی اف نقد کارشناسی طرح مجلس درباره فضای مجازی همراه با پیشنهاد اصلاحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *