وبلاگ

ویروس کرونا

چه اقداماتی باید انجان داد تا به ویروس کرونا مبتلا نشد!

کرونا ویروس‌ هاCoronavirusesخانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود.کروناویروس ‌ها در دههٔ ۱۹۶۰ کشف شدند و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. این ویروس به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس منتقل شده به انسان، کشف شده‌است. آخرین نوع آن‌ها، کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ (SARS-CoV-2)، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد.این کروناویروس پس از مدت کوتاهی تمام جهان را درگیر کرد. با شیوع ویروس کرونا در ایران و همه گیر شدن آن در بین مردم این را وظیفه‌ی خود دانستیم که توصیه‌هایی هرچند تکراری به شما بکنیم. باشد که در کنترل این شرایط بحرانی نقش کوچکی داشته باشیم.

چکار کنیم کرونا نگیریم؟ اولین و بهترین کار در جلوگیری از ابتلا به کرونا ماندن در خانه و جلوگیری از رفت‌وآمدهای غیر ضروری است.  از آن‌جا که راه‌های انتقال ویروس کرونا بسیار سریع است، هرچقدر هم مراقب باشیم و تمامی نکات بهداشتی را رعایت کنیم باز هم ممکن است دچار آن شویم. پس بهترین راه ماندن در خانه است. مخصوصا این روزها که به ایام نوروز داریم نزدیک می‌شویم مهم است که رعایت کنید و دید و بازدیدهای عیدانه را به تماس های تلفنی کاهش دهید.

ولی اگر در صورت لزوم مجبور به خروج از خانه بوده‌اید حتما تمامی نکات بهداشتی را رعایت کنید.

توجه شما را به چند مطلب کوتاه اینفوگرافی در خصوص ویروس کرونا جلب می‌کنیم.

مقالات مرتبط

امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد و در صورت نیاز تمامی آن‌ها را رعایت کنید. یادتان باشد برای عبور از این مشکل نیاز به همکاری تک تک شما می‌باشد پس تا حد امکان در خانه بمانید.

کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *